
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.07 mm |
| Thickness | 0.97 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Power Dissipation | 470 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Power Dissipation | 470 mW |
| Threshold Voltage | 2.93 V |
| Operating Supply Current | 15 µA |
| Quiescent Current | 15 µA |
| Max Supply Current | 40 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 60 ms |
| Nominal Supply Current | 40 µA |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Overvoltage Threshold | 3 V |
| Undervoltage Threshold | 2.93 V |
| Max Reset Threshold Voltage | 3 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 2.88 V |
| Type | Voltage Supervisory |
| Accuracy | 2.4 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
Stock: 148
Distributors
pcbx
Unit Price$4.11965
Ext.Price$4.11965
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.11965 | $4.11965 |
| 10 | $3.49478 | $34.94780 |
| 25 | $3.29441 | $82.36025 |
| 50 | $3.10553 | $155.27650 |
| 100 | $2.92748 | $292.74800 |
| 300 | $2.75964 | $827.89200 |
| 500 | $2.60144 | $1300.72000 |
| 1000 | $2.52268 | $2522.68000 |
